wtorek, 13 maja 2014

NIEBEZPIECZNE PRĄDY

Raymond i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastających chłopców, trudnych i skrzywdzonych przez los. Stworzyli im pełen miłości i ciepła dom. Krótko przed śmiercią Ray przygarnął Setha i zobowiązał starsze rodzeństwo do opieki nad najmłodszym z braci.

Ethan - drugi z adoptowanych synów - jest spokojny, milczący i powściągliwy. Po śmierci ojca angażuje się w rodzinną firmę i opiekę nad Sethem, a w jego życiu pojawia się miłość. Mężczyzna musi się jednak zmierzyć ze swoim trudnym dzieciństwem i wspomnieniami, które stają na drodze jego uczuć.dzeństwo do opieki nad najmłodszym z synów. 

Autor: NORA ROBERTS
Wydawnictwo: KSIĄŻNICA (Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A.)
liczba stron: 304

Wrażeniami po przeczytaniu książki należy  moi drodzy Państwo  podzielić się od razu. Nie czekać, nie zwlekać...tak jak ja to czasem mam w zwyczaju. Niebezpieczne prądy miałam okazję przeczytać w trakcie Świąt Wielkanocnych - czyli jakiś czas temu, ale nie było okazji, aby usiąść i podzielić się tym z Wami.
Tym razem autorka skupia się na historii kolejnego z braci Quinn- Ethana. Ethan to miczący, spokojny i bardzo zamknięty w sobie mężczyzna, który został zaadoptowany przez Ray'a i Stellę Quinn - którzy dali mu nowe życie. Dom, miłość i szacunek. Dzięki Stelli i Rayowi wyzwolił się z piekła jakie stowarzyszyła mu biologiczna matka. 
Ethan jako jedyny z braci zamieszkał niedaleko ojca i został rybakiem- poławiaczem krabów w zatoce.
Razem z braćmi obiecał umierającemu Rayowi, że zaopiekuje się  kolejnym przygarniętym przez Raya chłopcem. Mimo, że z pochodzeniem Setha wiąże się jakaś tajemnica i że tajemnicze pochodzenie  staje się przyczynkiem  nieustannych plotek ludzi w miasteczku. Ethan akceptuje chłopca bez zastrzeżeń. Mężczyzna uważa, że skoro Ray chciał dać Sethowi nowy dom, wyrwał go z piekła dotychczasowego życia , nawet w dość dziwnych okolicznościach i w atmosferze skandalu- miał ku temu powód. Razem z braćmi próbuje uzyskać prawo do opieki nad Sethem - przy wydatnej pomocy nowo poślubionej żony najstarszego z braci Quinn - Camerona (którego historia rozpoczyna cykl Sagi o braciach Quinn). Spokój Ethana dotychczas tak niewzruszony, burzy jednak przyjaciółka rodziny Grace. Mimo, że tych dwoje ciągnie do siebie od lat, żadne z nich nie jest w stanie wykonać tego przysłowiowego "pierwszego kroku". Ale od czego jest rodzina. Żona Camerona, Anna postanawia trochę pomóc Ethanowi i Grace. Czy uda im się znaleźć drogę do wspólnego szczęścia a także czy Ethan  pokona demony przeszłości, które powodują, że woli być biernym obserwatorem, niż uczestnikiem życia? Zachęcam Was do przeczytania tej historii.
Przy okazji pierwszej części Chespapeake Bay Saga, wspominałam już, że książki autorstwa Nory Roberts są wciągające. I to bardzo. Kończąc jedną- od razu miałam ochotę przeczytać o dalszych losach braci Quinn. Wiem, że nie tylko ja. Moja znajoma, której pożyczyłam tom I - przeczytawszy go , od razu zaopatrzyła się w kontynuację :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz