wtorek, 13 maja 2014

SPOKOJNA PRZYSTAŃPrzed laty Raymond i Stella Quinnowie adoptowali trzech dorastających chłopców, którzy jako mężczyźni nadal borykają się ze wspomnieniami bolesnej przeszłości. Wszyscy mają za sobą trudne dzieciństwo w biedzie i upokorzeniu. Krótko przed śmiercią Ray przygarnął Setha i zobowiązał starsze rodzeństwo do opieki nad najmłodszym z synów.
Philip – trzeci z braci Quinnów – prowadzi wygodne i dostatnie życie, pracuje w agencji reklamowej i pomaga w rodzinnej firmie. Żyje intensywnie i pracuje intensywnie. Ale teraz nadchodzi jego kolej, by zająć się nieufnym Sethem. Kiedy poznaje Sybill, nawet nie podejrzewa, jak wielkie zmiany kobieta wprowadzi w jego życie... I jak bardzo zmieni obraz przeszłości.


Autor: NORA ROBERTS
Wydawnictwo: KSIĄŻNICA (Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A.)
liczba stron: 304

Dzisiaj chciałam Was znowu zaprosić do Zatoki Chesapeake, gdzie toczy się akcja wszystkich powieści - Sagi o Braciach Quinn pióra Nory Roberts. Jest to przedostatnia część - tym razem Autorka na pierwszy plan wysunęła postać Philipa.(dla przypomnienia tytuły wcześniejszych części- WZBURZONE FALE i NIEBEZPIECZNE PRĄDY) .
Philip to najmłodszy z trójki chłopaków, którzy dzięki Stelli i Rayowi Quinn dostali  szansę na nowe życie - nowy dom , w których ważne są takie wartości jak szacunek dla drugiego człowieka, miłość. 
Philip to najbardziej egzaltowany z braci, lubiący dobre wino, mający bardzo dobry smak i wyczucie stylu, mężczyzna który odnosi sukcesy w branży reklamowej i cieszy się tym.
Philip za to kim się stał i wszystko co osiągnął , dziękował swoim przybranym rodzicom. Kiedy więc przyszło mu do złożenia przysięgi, że razem z braćmi zaopiekuje się kolejnym chłopcem "uratowanym" przez Raya, nie waha się ani chwili. Kiedy okazuje się, że sprawa pojawienia się w życiu rodziny Quinn Setha jest bardzo tajemnicza i krążą na ten temat liczne plotki i domysły, mężczyzna nie do końca potrafi w pełni pogodzić się z sytuacją . Wynajmuje więc prawników i detektywa, który pomaga toczyć braciom walkę o to aby chłopak stał się pełnoprawnym członkiem rodziny.
Spokojna przystań z to pozycja, która najbardziej mi się podobała z wszystkich trzech książek Chesapeak Bay Saga. Sama nie wiem dlaczego, być może dlatego, że Autorka pokazała jaką walkę toczy ze sobą Philip, aby w pełni zaakceptować nową sytuację. Po części pewnikiem dlatego, że w tej części swoje rozwiązanie mają wszystkie tajemnicze wątki i klaruje się sprawa pochodzenia Setha.
Przyznaję, że z żalem rozstałam się z braćmi Quinn - czasem tak jest, że jeśli książka nas ciekawi - to czytamy od razu całość - by po skończeniu westchnąć z żalem "O! To już koniec?"

Pocieszam się jednak, że nawet Autorka też nie chciała tak szybko rozstać się  z braćmi Quinn i mieszkańcami Zatoki Chesapeak - pisząc parę lat po wydaniu Spokojnej Przystani kolejną , ostatnią część - której głównym bohaterem jest dorosły już Seth.
Niech to będzie moja wisienka na torcie - bo zamierzam Błękitną Zatokę przeczytać i postawić na półeczce z powieściami ulubionymi.

2 komentarze:

  1. piękna okładka. nie wiem, czy sięgnę, ale opis brzmi ciekawie :)
    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń